FAQ

Poniżej prezentujemy zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Po szczegółowe informacje odsyłamy państwa do regulaminu zawodów w zakładce dokumenty do pobrania.

Kiedy gramy?

  • Eliminacje Miejskie rozgrywamy w terminach ustalonych przez koordynatora. Inauguracja zawodów przewidziana jest pomiędzy 6, a 28 kwietnia 2019 roku w zależności od miasta rozgrywek.

  • Finały Miejskie kategorii U-9 oraz U-11 rozegramy w weekend 8-9 czerwca (w niektórych miastach eliminacyjnych Finały Miejskie mogą zostać rozegrane tydzień wcześniej).

  • Ogólnopolskie Finały Finałów przeprowadzone zostaną:

- dla kategorii U-13 w dniu 15 czerwca 2019 roku,

- dla kategorii U-9 i U-11 w dniach 21-23 czerwca 2019 roku.


Jak wyglądają kategorie wiekowe w 2019?

  • U-7 – rocznik 2012 oraz młodsi,

  • U-9 – rocznik 2010 oraz młodsi,

  • U-11 – rocznik 2008 oraz młodsi,

  • U-13 – rocznik 2006 oraz młodsi.

Deichmann Minimistrzostwa? O co w tym chodzi?

Deichmann Minimistrzostwa to turniej ogólnopolski dla dzieci w wieku 4-13 lat. Zespoły występują pod nazwami reprezentacji, a zawodnicy otrzymują strój w odpowiedniej kolorystyce. Rozgrywki trwają nawet osiem tygodni. Ich celem nie jest wyeliminowanie najsłabszych, ale o zapewnienie wszystkim dużej ilości gry (minimum dwa mecze dziennie). Na koniec na zawodników czeka imienny dyplom i unikalnym medal, a wszystkie zespoły stają przed szansą wylosowania wyjazdu niespodzianki.

Ile czasu gramy?

W kategoriach U-9, U-11 oraz U-13 czas spotkania wynosi 2x10 minut. W każdym dniu rozgrywkowym zespół rozgra minimum dwa, a w miarę możliwości trzy czy nawet cztery spotkania. Mecze staramy się rozplanowywać na małej przestrzeni czasowej, dzięki czemu drużyny się nie nudzą oczekując na kolejne spotkania. W kategorii U-7 czas gry jak i przepisy koordynatorzy dopasowują indywidualnie dla tej grupy rozgrywkowej.

Jak długo trwają zapisy do edycji 2019? Kto przyjmuje zapisy?

Zgłoszenia do Turnieju przyjmują koordynatorzy. Koniec zapisów przewidziany jest na 22 marca. W przypadku wyczerpania puli wolnych miejsc zapisy mogą zostać przedłużone nawet do trzeciego weekendu gier włącznie. Warto pamiętać, że zgłoszenie w pierwszym terminie to większa szansa na zarezerwowanie wymarzonej reprezentacji i pewność odebrania stroju już na inaugurację zawodów.

Z ilu zawodników powinna składać się drużyna?

W kategoriach wiekowych U-9, U-11 oraz U-13 regulamin określa skład drużyny na minimum 8, a maksimum 10 zawodników. W rozgrywkach kategorii U-7 przyjmujemy zespoły składające się z od 7 do 15 zawodników.

Czy drużyna, w której np. dziewięciu zawodników jest z rocznika 2010, a jeden z 2009, może wziąć udział w turnieju kategorii U-9?

Nie ma takiej możliwości. Do kryterium wieku podchodzimy bardzo rygorystycznie. Chcemy być fair w stosunku do wszystkich zespołów. Jeśli choć jeden zawodnik jest o rok starszy, cały zespół musi wystartować w odpowiedniej dla tego zawodnika kategorii. Obowiązuje zasada, w myśl której zawodnicy młodsi mogą grać w wyższej kategorii wiekowej, ale nigdy odwrotnie.

Czy przykładowo zawodnik z rocznika 2010 może wystartować w dwóch kategoriach wiekowych w ramach turnieju - np. w U-9 oraz U-11?

Regulamin turnieju dopuszcza możliwość, aby zawodnik np. z rocznika 2010 lub młodszego, wystartował w rozgrywkach w U-9 oraz U-11. Należy pamiętać o zasadzie, że zawodnik młodszy może grać w wyższej kategorii wiekowej – nigdy odwrotnie. Warunkiem jest wniesienie wpisowego, zarówno dla U-9 jak i U-11.

Jakie dokumenty należy dostarczyć, aby zgłosić zespół do rozgrywek?

W związku z nowymi rozporządzeniami o ochronie danych osobowych każdy uczestnik Deichmann Minimistrzostw jest zobowiązany do wypełnienia karty indywidualnej. Myśląc uczestnik mamy na myśli nie tylko zawodników, ale i trenera zespołu wraz z asystentem. Dla wszystkich wyżej wymienionych istnieją oczywiście odrębne wzory kart.

Ponadto wymagamy przekazania karty zgłoszeniowej drużyny, na której powinny widnieć imiona i nazwiska zgłaszanych uczestników wraz z datą ich urodzenia oraz imię i nazwisko każdego z trenerów.

Komplet kart powinien zostać przekazany koordynatorowi do 22 marca 2019 roku. Możliwe jest także przesłanie skanów dokumentów mailem i dostarczenie oryginałów na pierwszy termin zawodów.

Brak poprawnie wypełnionych i podpisanych kart jest podstawą do niedopuszczenia pojedynczych zawodników a nawet całej drużyny do rozgrywek aż do momentu uzupełnienia braków.

Jak wypełnić dokumenty?

Dokumenty wymagają pełnego uzupełnienia danych i złożenia odręcznego podpisu przez osobę wypełniającą. W przypadku kart indywidualnych należy zwrócić uwagę, że składają się one z trzech stron a podpis wraz z datą jego złożenia pojawia się czterokrotnie.

Bardzo ważne jest również udzielenie zgód zawartych w sekcji zgody obowiązkowe. W przeciwieństwie do zgód nieobowiązkowych dotyczą one działań, które musimy przeprowadzić w związku z organizacją zawodów. Zaznaczenie kratki nie, dwóch kratek lub żadnej przy którejkolwiek ze zgód uniemożliwia niestety udział zawodnika lub trenera w naszych zawodach.

Brak poprawnie wypełnionych i podpisanych kart jest podstawą do niedopuszczenia pojedynczych zawodników a nawet całej drużyny do rozgrywek aż do momentu uzupełnienia braków.

W przypadku wygrania lub wylosowania wyjazdu zagranicznego przez drużynę, udział w nim wezmą wyłącznie osoby ujęte na ostatniej karcie drużynowej, których karty indywidualne zostały przekazane w odpowiednim czasie organizatorowi. W wyjeździe udział wezmą także wpisani na kartę trener wraz z asystentem.

PARTNERZY

PARTNER MEDIALNY
PARTNER TYTULARNY