FAQ

Poniżej prezentujemy zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Po szczegółowe informacje odsyłamy państwa do regulaminu zawodów w zakładce dokumenty do pobrania.

Kiedy gramy?

  • Eliminacje Miejskie rozgrywamy w terminach ustalonych koordynatora. Inauguracja zawodów przewidziana jest pomiędzy 6 a 28 kwietnia 2018 roku w zależności od miasta rozgrywek.

  • Finały Miejskie kategorii U-9 oraz U-11 rozegramy w weekend 8-9 czerwca (w niektórych miastach eliminacyjnych Finały Miejskie mogą zostać rozegrane tydzień wcześniej).

  • Ogólnopolskie Finały Finałów przeprowadzone zostaną:

- dla kategorii U-13 w dniu 15 czerwca 2019 roku,

- dla kategorii U-9 i U-11 w dniach 21-23 czerwca 2019 roku,


Jak wyglądają kategorie wiekowe w 2019?

  • U-7 – rocznik 2012 oraz młodsi

  • U-9 – rocznik 2010 oraz młodsi

  • U-11 – rocznik 2008 oraz młodsi

  • U-13 – rocznik 2006 oraz młodsi

Deichmann Minimistrzostwa? O co w tym chodzi?

Deichmann Minimistrzostwa to turniej ogólnopolski dla dzieci w wieku 4-13 lat. Zespoły występują pod nazwami reprezentacji a zawodnicy otrzymują strój w odpowiedniej kolorystyce. Rozgrywki trwają nawet osiem tygodni a ich celem nie jest wyeliminowanie najsłabszych, ale o zapewnienie wszystkim dużej ilości gry (minimum dwa mecze dziennie). Na koniec na zawodników czeka imienny dyplom i unikalnym medal, a wszystkie zespoły stają przed szansą wylosowania wyjazdu niespodzianki.

Ile czasu gramy?

W kategoriach U-9, U-11 oraz U-13 czas spotkania wynosi 2x10 minut. W każdym dniu rozgrywkowym zespół rozgra minimum dwa a w miarę możliwości trzy czy nawet cztery spotkania. Mecze staramy się rozplanowywać na małej przestrzeni czasowej, dzięki czemu drużyny się nie nudzą oczekując na kolejne spotkania. W kategorii U-7 czas gry jak i przepisy koordynatorzy dopasowują indywidualnie dla tej grupy rozgrywkowej.

Jak długo trwają zapisy do edycji 2019? Kto przyjmuje zapisy?

Zgłoszenia do Turnieju przyjmują koordynatorzy. Koniec zapisów przewidziany jest na 22 marca jednak w przypadku wyczerpania puli wolnych miejsc mogą one zostać przedłużone nawet do trzeciego weekendu gier włącznie. Warto pamiętać, że zgłoszenie w pierwszym terminie to większa szansa na zarezerwowanie wymarzonej reprezentacji, i pewność odebrania stroju już na inaugurację zawodów.

Z ilu zawodników powinna składać się drużyna?

W kategoriach wiekowych U-9, U-11 oraz U-13 regulamin określa skład drużyny na minimum 8, a maksimum 10 zawodników. W rozgrywkach kategorii U-7 przyjmujemy zespoły składające się z od 7 do 15 zawodników.

Czy drużyna, w której np. dziewięciu zawodników jest z rocznika 2010, a jeden z 2009, może wziąć udział w turnieju kategorii U-9?

Nie ma takiej możliwości. Do kryterium wieku podchodzimy bardzo rygorystycznie. Chcemy być fair w stosunku do wszystkich zespołów. Jeśli choć jeden zawodnik jest o rok starszy, cały zespół musi wystartować w odpowiedniej dla tego zawodnika kategorii. Obowiązuje zasada, w myśl której zawodnicy młodsi mogą grać w wyższej kategorii wiekowej, ale nigdy odwrotnie.

Czy przykładowo zawodnik z rocznika 2010 może wystartować w dwóch kategoriach wiekowych w ramach turnieju - np. w U-9 oraz U-11?

Regulamin turnieju dopuszcza możliwość, aby zawodnik np. z rocznika 2010 lub młodszego, wystartował w rozgrywkach w U-9 oraz U-11. Należy pamiętać o zasadzie, że zawodnik młodszy może grać w wyższej kategorii wiekowej – nigdy odwrotnie. Warunkiem jest wniesienie wpisowego, zarówno dla U-9 jak i U-11.

Jakie dokumenty należy dostarczyć, aby zgłosić zespół do rozgrywek?

Najpóźniej na pierwszy termin zawodów trener zgłaszając zespół musi dostarczyć do koordynatora komplet dokumentów oraz dowód wpłaty. Na komplet dokumentów składają się w pełni wypełnione i potwierdzone odpowiednim podpisem: Karta drużynowa oraz Karty Indywidualne każdego z zawodników (wzory dostępne są na stronie www.kochamsport.pl )

Do trzeciego terminu gier dla każdej kategorii, w porozumieniu z koordynatorem, można dokonywać zmian w składzie zespołów, należy pamiętać jednak o dostarczeniu uaktualnionej Karty Drużynowej oraz Karty Indywidualnej nowego zawodnika.

Jak wypełnić dokumenty?

Zarówno pod Kartą Drużynową jak i pod Kartami Indywidualnymi powinny zostać złożone odręczne podpisy: trenera (Karta Drużynowa) oraz opiekuna prawnego dziecka (Karta Indywidualna). Brak poprawnie wypełnionych i podpisanych dokumentów grozi niedopuszczeniem zawodników do gry oraz brakiem objęcia ich ubezpieczeniem NNW.

W przypadku wygrania lub wylosowania wyjazdu zagranicznego przez drużynę, udział w nim wezmą wyłącznie osoby ujęte na ostatniej karcie drużynowej, których karty indywidualne zostały przekazane w odpowiednim czasie organizatorowi. W wyjeździe udział wezmą także wpisani na kartę trener wraz z asystentem.

W TRAKCIE TURNIEJU:

Zawodnik ma za mały strój, co robić?

Po pierwsze sprawdzić czy przypadkiem kolega z zespołu nie otrzymał „tuniki” – czasami po prostu wystarczy zamienić się z innym zawodnikiem z drużyny. To jest najszybsze i najłatwiejsze rozwiązanie, jeśli jednak nie ma takiej możliwości prosimy zgłosić się do koordynatora, postaramy się wymienić rozmiar, ale może to potrwać kilka dni.

Kiedy będzie dostępny terminarz gier, o której gramy?

Harmonogramy spotkań powinny pojawiać się w zakładkach miejskich na www.kochamsport.pl najpóźniej w środę wieczorem przed każdym kolejnym weekendem zawodów. Dlaczego? Ponieważ w większości miast dajemy trenerom czas na tzw. prośby. Nie chcemy dopuszczać do sytuacji, w której jedna z drużyn nie stawi się na wcześniej wyznaczone spotkanie. Przecież chcemy grać, a nie siedzieć na boisku! Koordynatorzy starają się, aby zespoły, które rozgrywają 2-3 spotkania nie musiały czekać wiele godzin na kolejny mecz.

Jest zimno, brzydko lub po prostu pada deszcz – gramy czy nie?

Decyzję zawsze podejmuje koordynator, ale jeśli nie występują ekstremalne warunki (burza, bardzo silny wiatr czy deszcz) to staramy się grać! Prosimy zadbać o cieplejsze ubrania, rozgrzewającą herbatę i gorącą atmosferę na boisku! Jeśli macie wątpliwości – sprawdzajcie stronę na bieżąco! – czasem pogoda zmienia się szybko, a zapowiadane wcześniej prognozy po prostu się nie sprawdzają.

Czy gramy w długi weekend majowy?

To zależy. Najczęściej gramy w miastach, w których gra duża liczba zespołów – w Warszawie, Krakowie, Lublinie czy Szczecinie. Czasami zapraszamy tylko te zespoły, które chcą rozegrać mecze awansem. Większość koordynatorów informuje o tym na stronie internetowej wcześniej - w razie wątpliwości najlepiej skontaktować się w tej sprawie bezpośrednio z koordynatorem.

Kiedy będą wyniki na stronie?

Uzupełnianie wyników wygląda różnie w poszczególnych miastach. Niektóre wprowadzane są niemal online inne dopiero po zakończeniu weekendu rozgrywkowego. Wszystko zależy od specyfiki miasta, czyli np. liczby, drużyn, boisk i dziennej ilości spotkań. Terminem granicznym jaki przyjęliśmy dla koordynatorów jest pierwszy wtorek następujący po danym weekendzie rozgrywek, kiedy to do godzin wieczornych powinni opublikować na stronie komplet wyników rozegranych spotkań.

Błędny wynik na stronie, źle wpisane nazwisko zawodnika, źle przypisana bramka – komu zgłosić?

Trener zespołu (lub jego asystent, jeśli jest wyznaczony) powinien skontaktować się z koordynatorem. To koordynatorzy odpowiadają za wprowadzenie wyników, im też najłatwiej rozwiązać problem, bo znają zespoły, trenerów i boiskowe sytuacje.

Czy wszyscy zawodnicy muszą mieć ze sobą podczas zawodów dokument ze zdjęciem?

Tak. Szczególnie w przypadku kategorii rozgrywkowych U-9, U-11 i U-13, gdyż koordynator może na prośbę drugiego zespołu lub z własnej inicjatywy przeprowadzić weryfikację wieku i tożsamości zawodników. Brak dokumentów może zakończyć się walkowerem lub wykluczeniem zawodnika z gry.

Coś niedobrego się dzieje na boisku lub na trybunach, co robić?

Podczas gry zawsze jest mnóstwo emocji, nie zawsze pozytywnych, gdy dzieje się coś niedobrego niezwłocznie informujcie koordynatora, stara się on rozwiązywać wszystkie sporne sprawy na miejscu!

PARTNERZY

PARTNER MEDIALNY
PARTNER TYTULARNY