FAQ

Najczęściej Zadawane Pytania

Deichmann Minimistrzostwa? O co w tym chodzi?

Deichmann Minimistrzostwa to wiosenna liga piłkarska dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat. Drużyny przystępują do rozgrywek pod nazwami państw świata. W ich trakcie każdy zespół rozegra kilkanaście spotkań. Na zawodników czekają stroje utrzymane w barwach reprezentacji narodowych, na koniec każdy otrzyma imienny dyplom i unikatowy medal! Grać mogą wszyscy bez względu na umiejętności!

Jak wygląda formuła Deichmann Minimistrzostw U-9, U-11 i U-13?

Deichmann Minimistrzostwa składają się z Fazy Ligowej i Finałów Miejskich rozgrywanych w ramach Eliminacji Miejskich oraz Ogólnopolskiego Finału Finałów dla kategorii U-9, U-11 i U-13.

 • Faza Ligowa to etap trwający nawet do siedmiu tygodni, podczas których zespoły walczą w grupach o jak najlepsze rozstawienie do Finałów Miejskich.
 • Finały Miejskie to ostatni dzień turnieju. Rozgrywa się go systemem pucharowym -przegrywający mecze odpadają z dalszej rywalizacji. Zwycięzcy meczu finałowego pojadą na Ogólnopolski Finał Finałów. W tym dniu wszyscy otrzymują dyplomy i medale.
 • Ogólnopolski Finał Finałów to turniej dla zwycięzców Eliminacji Miejskich, którego stawką jest wyjazd na mecz jednej z najlepszych europejskich drużyn piłkarskich.

Jak wygląda formuła Deichmann Minimistrzostw U-7?

Rozgrywki kategorii U-7 stworzone zostały z myślą o najmłodszych. Świadomie zrezygnowaliśmy w nich z wprowadzania elementów rywalizacji. Kończą się one Fazą Ligową, w której nie wprowadzamy punktacji ani klasyfikacji strzelców. Dlatego w dniu zakończenia wręczamy wszystkim zawodnikom imienny dyplom i pamiątkowy medal, a każda drużyna otrzymuje puchar za udział.

Kiedy gramy?

 • Faza Ligowa pomiędzy 4 kwietnia a 7 czerwca 2020 roku w terminach wyznaczonych przez koordynatora danego miasta.
 • Finał Miejski nie później niż w dniach 13-14 czerwca 2020 roku, termin wyznacza koordynator.
 • Ogólnopolski Finał Finałów:

  - 20/21 czerwca 2020 roku dla kategorii U-13.

  - 26-28 czerwca 2020 roku dla kategorii U-9 i U-11.

Jakie kategorie rozgrywkowe biorą udział w turnieju w roku 2020?

 • Kategoria rozgrywkowa U-7 – rocznik 2013 oraz młodsi
 • Kategoria rozgrywkowa U-9 – rocznik 2011 oraz młodsi
 • Kategoria rozgrywkowa U-11 – rocznik 2009 oraz młodsi
 • Kategoria rozgrywkowa U-13 – rocznik 2007 oraz młodsi

Ile czasu gramy?

Czas spotkania w kategoriach U-9, U-11 i U-13 wynosi 2x10 minut ze zmianą stron. W ciągu dnia każdy zespół rozegra minimum dwa mecze, jednak w miarę możliwości staramy się rozplanować dla zespołu 60 - 80 minut gry. Należy pamiętać, że liczbę spotkań oraz ilość i terminy dni meczowych wyznacza Koordynator.

Jak długo trwają zapisy do edycji 2020? Kto przyjmuje zapisy?

Zgłoszenia do Turnieju przyjmują koordynatorzy. Koniec zapisów przewidziany jest na 20 marca 2020 roku lub do wyczerpania puli wolnych miejsc. W każdym mieście mamy w ramach kategorii rozgrywkowej jedną Polskę, Chorwację czy Francję. Dlatego nie warto zwlekać i lepiej zgłosić się wcześniej, by zagrać ulubioną reprezentacją, a ponadto uzyskać gwarancję dostarczenia strojów przed dniem inauguracji rozgrywek.

Ilu mogę zgłosić zawodników w drużynie?

 • Od 8 do 10 zawodników w kategoriach U-9, U-11 oraz U-13
 • Od 7 do 12 zawodników w kategorii U-7

Czy mogę zgłosić zespół z jednym zawodnikiem starszym, który nie zrobi różnicy w grze?

Nie ma takiej możliwości, ponieważ chcemy być fair w stosunku do wszystkich zespołów. Zawodników zgłaszanych drużyn nie możemy poddać wcześniejszej ocenie umiejętności, wobec tego przyjęliśmy równe dla wszystkich kryterium wiekowe. Jeśli choć jeden zawodnik jest o rok starszy, cały zespół musi wystartować w odpowiedniej dla tego zawodnika kategorii rozgrywkowej.

Czy zawodnik może wystartować w dwóch kategoriach rozgrywkowych w ramach turnieju?

Regulamin pozwala zawodnikowi start w dwóch kategoriach rozgrywkowych. Należy pamiętać o zasadzie, że zawodnik młodszy może grać w wyższej kategorii wiekowej – nigdy odwrotnie. Warunkiem jest też wniesienie podwójnego wpisowego.

Jakie dokumenty należy dostarczyć, aby zgłosić zespół do rozgrywek?

Trenerzy zgłaszający się do Deichmann Minimistrzostw są zobowiązani do przekazania koordynatorowi Karty Zgłoszenia Drużyny, kompletu Kart Zgłoszeniowych Uczestników oraz Karty Trenera Prowadzącego do dnia końca zapisów. Możliwe jest także przesłanie skanów dokumentów mailem i dostarczenie oryginałów przed pierwszym meczem.

Odpowiednie wzory wymienionych dokumentów oraz Regulamin Turnieju można znaleźć na stronie w zakładce dokumenty do pobrania.

Uwaga! Niedostarczenie lub niepoprawne wypełnienie dokumentów uniemożliwia udział zespołu w turnieju.

Jak wypełnić dokumenty?

Dokumenty wymagają uzupełnienia wszystkich danych i złożenia odręcznego podpisu przez osobę wypełniającą. W przypadku Karty Zgłoszenia Uczestnika oraz Karty Trenera Prowadzącego należy zwrócić uwagę, że składają się one z minimum dwóch stron, a miejsce na podpis wraz z datą jego złożenia pojawia się nawet czterokrotnie.

Ważne jest udzielenie zgód zawartych w sekcji zgody obowiązkowe. Dotyczą one działań, które musimy przeprowadzić w związku z organizacją zawodów. Zaznaczenie kratki nie, dwóch kratek lub żadnej przy którejkolwiek ze zgód uniemożliwia niestety udział zawodnika lub trenera w naszych zawodach.

W przypadku wygrania lub wylosowania wyjazdu zagranicznego przez drużynę, udział w nim wezmą wyłącznie osoby ujęte na Karcie Zgłoszenia Drużyny.

Ile wynosi wpisowe? Do kiedy i komu je wpłacać?

Wpisowe do turnieju wynosi 180 złotych od uczestnika – kwota za drużynę jest zależna od ilości zgłaszanych zawodników. Wpłat należy dokonywać wyłącznie na konto organizatora – Stowarzyszenia Kochamy Sport, do dnia zamknięcia zapisów tj. 20 marca 2020 roku. Stroje dla uczestników zamawiamy dopiero po zaksięgowaniu wpłaty. Jeśli nie odnotujemy wpłaty w terminie do 20 marca dostawa strojów będzie opóźniona.

Dokonując przelewów prosimy o dokonywanie jednej wpłaty za wszystkich zawodników wpisanych w skład zespołu. Informujemy jednocześnie, że koordynatorzy nie przyjmują wpłat gotówkowych na turnieju.

Czy dostanę potwierdzenie wpłaty wpisowego?

Każdą wpłatę księgujemy, aby otrzymać potwierdzenie uiszczenia wpisowego wystarczy napisać na faktury@kochamsport.pl. W treści maila należy zawrzeć dane do faktury, gdyż z automatu wystawiamy je na dane z konta wpłacającego.

PARTNERZY

PARTNER MEDIALNY
PARTNER TYTULARNY