HISTORIA

Edycja 2018
Finał Finałów Wałbrzych
W jedenastej edycji turnieju po raz pierwszy odbył się Finał Finałów dla najstarszej kategorii wiekowej U-13. 16 najlepszych drużyn walczyło o nagrodę główną w Nowym Sączu. Zwyciężyła drużyna Anglia Krosno (Beniaminek Krosno) wygrywając 1:0 z Hiszpanią Warszawa (STF Champion Warszawa). Razem z wylosowanymi szczęśliwcami – zespołem Meksyk U-9 Leszno (Szkoła Futbolu Luboń) spędzili trzy dni w Dortmundzie, gdzie największą atrakcją był mecz Borussia Dortmund – FC Augsburg. W młodszych kategoriach wiekowych Puchary Deichmann Minimistrzostw trafiły do zespołów z Akademii Piłkarskiej Pogoń Szczecin. To nie pierwsza wygrana klubu w turnieju, jednak w tym roku udało się tego dokonać zespołom w obu kategoriach wiekowych U-9 oraz U-11. Hiszpania U-9 Szczecin zdobyła 4 bramki w finałowym meczu z Włochami U-9 Krosno (4:1). W starszej kategorii drużyna Indie U-11 Szczecin w meczu z Meksyk U-11 Mysłowice wygrała 4:2. Nagrodą główną była trzydniowa wycieczka do Monachium i mecz Bayern Monachium – AEK Ateny.

Edycja 2017
Finał Finałów Wałbrzych
Ta edycja była wyjątkowa, ponieważ obchodziliśmy dziesiątą, jubileuszową rocznicę turnieju. Zagrało blisko 22 000 dzieci z 39 miast Polski. Staramy się obecnością turnieju zaznaczać coraz więcej miejsc na mapie. W tym roku dołączyły do nas Jabłonka, Stalowa Wola, Piotrków Trybunalski, Gniezno, Zielona Góra oraz Zamość. Najlepszym zespołem w kategorii wiekowej U9 została drużyna Niemiec Leszno (Akademia Piłkarska Reissa z Poznania) wygrywając z Francją Szczecin 2:0. Natomiast w kategorii U11 zwycięstwo wywalczył zespół WKS Szczecin (Pogoń Szczecin) w meczu z Chorwacją Miasteczko Śląskie, który zakończył się wynikiem 3:0. Za niesamowity pokaz umiejętności i wolę walki oba zespoły zostały zabrane do Monachium na mecz Bayernu z Celtikiem Glasgow. Ale to nie wszystko, oczywiście! Jak co roku, podczas ceremonii zamknięcia wylosowaliśmy dwa zespoły 😉. Do kogo uśmiechnął się los tym razem? Chorwacja U9 Bydgoszcz (Polonia Bydgoszcz) oraz Meksyk U9 Kraków (Polonia Kraków)! To oni zostali tegorocznymi szczęśliwcami 😊 a w nagrodę pojechali na mecz Borussia Dortmund – RB Leipzig. Dziękujemy wszystkim za udział w edycji 2017!

Edycja 2016
Finał Finałów Wałbrzych
Dziewiąta edycja Deichmann Minimistrzostw zebrała o 1/3 więcej dzieci niż rok wcześniej. Ponad 20 000 młodych piłkarzy zagrało na boiskach 34 miast Polski. Po raz pierwszy zawitaliśmy w takich miastach jak Koszalin, Sanok, Trzebnica, a ponownie przywitaliśmy Radom i Zieloną Górę. Kolejny raz stolica województwa zachodniopomorskiego pokazała wysoki poziom gry i udowodniła, że szczecińskie zespoły zasługują na walkę o nagrodę główną na Finale Finałów. Holandia Szczecin U11 (Pogoń Szczecin) wygrała 3:2 z Brazylią Tychy. Finał młodszej kategorii rozegrały drużyny z Bydgoszczy i Grudziądza, gdzie ostatecznie wynikiem 2:0 zwyciężyła ekipa Niemcy Bydgoszcz (Chemik Bydgoszcz). W tej edycji szczęście uśmiechnęło się m.in. do gospodarza turnieju – drużyny Polski U11 z Wałbrzycha. Natomiast po raz trzeci reprezentacja Krakowa zdobyła nagrodę losowaną i mogła spędzić kilka niesamowitych dni w Dortmundzie. Gratulujemy Turcji Kraków U11.

Edycja 2015
Finał Finałów Wałbrzych
Do ósmej edycji Minimistrzostw zgłosiło się ponad 15 000 piłkarzy z 32 miast. Zagraliśmy w nowych miastach: Bełchatowie, Grudziądzu, Jarosławiu, Jeleniej Górze, Kępnie, Kielcach, Lesznie oraz Miasteczku Śląskim. Pilotażowo w Warszawie uruchomiono kategorię U13. Zmieniliśmy cel wycieczki dla zwycięzców kategorii U9 i U11. Tym razem laureaci: Chorwacja Miasteczko Śląskie U9 (Sparta Zabrze) oraz Walia Łódź U11 (Szkółka Piłkarska Sławomir Chałaśkiewicz Widzew 2004) mieli okazję zobaczyć mecz Bayernu Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie. Natomiast wycieczka do Dortmundu trafiła się Nigerii U11 z Gdyni oraz Włochom U11 ze Szczecina, gdzie główną, ale nie jedyną atrakcją był mecz Borussii z FC Augsburg.

Edycja 2014
Finał Finałów Opole
W roku 2014 w turnieju udział wzięły 24 miasta główne i 4 miasta pomocnicze: Krosno dla Rzeszowa, Chełm dla Lublina, Dębica dla Tarnowa oraz Elbląg dla Gdańska. Do grona uczestników zabawy dołączył Radom i Knurów oraz po roku przerwy na boiskach w Konopiskach zagrały drużyny z okolic Częstochowy. Nowość, którą wprowadziliśmy w tej edycji była najmłodsza kategoria wiekowa U7 skierowana do najmłodszych adeptów piłki nożnej od 4 do 7 lat. Tutaj liczyła się zabawa, zapoznanie z turniejem, nabywanie pierwszych piłkarskich szlifów bez presji wyniku. Młodszymi zwycięzcami turnieju została drużyna Hiszpania Warszawa (Gwardia Warszawa 2005) wygrywając z Argentyną Białystok (MOSP Jagiellonia) 2:0, a w starszej kategorii WKS Szczecin (Pogoń Szczecin) zdobywając 1 bramkę pokonał WKS Lublin (Motor Lublin). W nagrodę oba zespoły wyjechały na mecz FC Barcelony, a spośród wszystkich zgłoszonych drużyn wylosowaliśmy dwie: Bośnię i Hercegowinę Szczecin U9 oraz Paragwaj Bydgoszcz U11, które nagrodziliśmy wyjazdem na mecz Borussii Dortmund.

Edycja 2013
Finał Finałów Opole
Od tego roku zespoły z 22 miast Polski mogły występować pod nazwami państw z całego świata, ponieważ konwencja turnieju została zmieniona z Mistrzostw Europy na Świata. Zawodnicy UKS Sprint Katowice występujący w turnieju jako Niemcy Mysłowice U11 oraz drużyna Widzewa Łódź jako USA Łódź U9 w nagrodę za zwycięstwo szóstej edycji Minimistrzostw spędzili cztery dni w Barcelonie. Głównym punktem wyjazdu był mecz FC Barcelony i Espanyolem, a pozostałe dni spędzili m. in. zwiedzając stadion, muzeum klubowe i oczywiście Barcelonę 😊. Ogromną radość po ceremonii losowania poczuły zespoły: Ukraina Gdynia U9 oraz Holandia Łódź U11, które zapisały się na liście szczęściarzy Minimistrzostw 😊, a w nagrodę wybrali się na mecz Borussii z Hanoverem. Podczas pobytu w Niemczech mieli okazję zwiedzić również stadion Signal Iduna Park, muzeum BVB oraz zobaczyć Legoland w Duisburgu.

Do 2012 roku rozgrywki organizowano pod nazwą Deichmann Minimistrzostwa Europy. Początkowo graliśmy w 10 miastach, gdzie łącznie grało ponad 3000 zawodników. Z roku na rok cieszyliśmy się coraz większym zainteresowaniem, a do naszego teamu zapraszaliśmy nowych koordynatorów, witaliśmy nowych uczestników i odwiedzaliśmy nowe miasta.

PARTNERZY

PARTNER MEDIALNY
PARTNER TYTULARNY