O TURNIEJU

Deichmann Minimistrzostwa powracają w tym roku w jubileuszowej, dziesiątej odsłonie! Cieszymy się, że mimo zmian zarówno w środowisku piłkarskim, jak i po prostu w życiu ostatniej dekady, nasz turniej wciąż się rozrasta. W ubiegłym, rekordowym dla nas roku impreza zgromadziła blisko 20 000 dzieci. Ta liczba stanowi dla nas ogromną radość, ale i wyzwanie.
Lata temu wybierając dyscyplinę sportową, która będzie promowała aktywność fizyczną wśród najmłodszych kierowaliśmy się wieloma kryteriami. Piłka nożna to jeden z tych nielicznych sportów, które uprawiać może praktycznie każdy, a jej podstawowe zasady znają po prostu wszyscy. Teraz, gdy większość dzieci ma dużo więcej zajęć niż jeszcze dwadzieścia czy trzydzieści lat temu, do szkół odwozimy je samochodem pod same drzwi, a konkurencją dla sportu są oszałamiające intensywnością kolorów ekrany, dynamiczne gry i elektroniczne dźwięki, trudno jest zachęcić do uprawiania aktywności fizycznej. Pamiętamy jednak, jaką satysfakcję daje popołudnie spędzone w gronie kolegów i radość ze sportowej rywalizacji oraz strzelonych goli. Chcemy, aby najmłodsi również teraz mieli okazję poznać te niezwykłe emocje.
Organizując Minimistrzostwa pragniemy zapewnić warunki do gry w jakich sami chcieliśmy uprawiać piłkę nożną w dzieciństwie dajemy szansę na odkrycie ponadczasowej radości wynikającej z piękna tego sportu. Mamy nadzieję, że przypominając pozytywne emocje rodzicom również oni zechcą dołączyć do grona tych, dla których ruch jest po prostu czystą przyjemnością!
Zakończona w czerwcu 2016. dziewiąta edycja turnieju rozegrana została w 34 miejscowościach. Udział w turnieju wzięło ponad 20 000 dzieci z całej Polski. Każde z nich za swój trud i wielotygodniowe zmagania zostało uhonorowane medalem i imiennym dyplomem. Zwycięzcy zawodów pojechali na mecz Bayernu Monachium! Jak co roku spośród wszystkich zgłoszonych drużyn wylosowano także dwie ekipy szczęśliwców na wyjazd do Dortmundu.
Pomysłodawcą i organizatorem Minimistrzostw jest Stowarzyszenie Kochamy Sport, działające wspólnie z partnerem tytularnym turnieju – firmą Deichmann Obuwie na rzecz realizacji dziecięcych marzeń i oczekiwań. Marka zawodów budowana jest oparciu o rzetelność i ciężką, systematyczną pracę. Współpracownicy dobierani są spośród ludzi, dla których organizacja turnieju dziecięcego jest czymś więcej niż tylko dodatkowym zajęciem. Pasja, kompetencje i zaangażowanie to cechy oczekiwane tak od koordynatorów zawodów jak i opiekunów medycznych, spikerów czy pomocników technicznych. Budując zaufanie w oparciu o zaangażowanie i doświadczenie projekt Minimistrzostw zdobył zaufanie kilkudziesięciu tysięcy rodzin, które dotychczas zdecydowały się wziąć udział w wielotygodniowej piłkarskiej przygodzie dla najmłodszych.

Odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące turnieju tutaj: FAQ

PARTNERZY

PARTNER MEDIALNY
PARTNER TYTULARNY