DM 2015 - U9 Aktualności

Wyjazd szczęśliwców!

Wróciliśmy! Pamiętacie tegorocznych zwycięzców w losowaniu podczas Finału Finałów? Nigeria U-11 Gdynia czyli UKS 1 Reda oraz Włochy U-11 Szczecin czyli Akademia Mistrzów Futbolu ze Szczecina! Te właśnie te zespoły pojechały na mecz do Dortmundu i mamy nadzieję, że świetnie się bawiły!

Do Dortmundu trafiliśmy na dwa dni przed planowanym meczem Borussii z FC Augsburg, który był najważniejszym punktem naszej wyprawy! Skupiliśmy się na zwiedzeniu stadionu oraz Borusseum, po którym przez 2,5 godziny oprowadzał nas pan Ryszard częstując sporą dawką humoru i ciekawostek nie tylko o obiekcie :) Niemal drugie tyle czasu nasi uczestnicy spędzili w... sklepiku kibica! To naprawdę fantastyczne miejsce dla fana, tak wielkie ilości gadżetów klubowych można znaleźć naprawdę w niewielu miejscach w Europie! Mimo zmęczenia długą podróżą chłopcy byli naprawdę zafascynowani całą klubową machiną.

Pozostałe dwa dni wycieczki do Dortmundu okazały się równie aktywne. Około 10 rano w sobotę wyruszyliśmy z hotelu autokarem do centrum treningowego Borussii Dortmund. Głównym celem wycieczki było zobaczenie meczu ligowego reprezentacji jedenastolatków Borussii Dormund. Typowe spotkanie trwa znacznie dłużej niż w Minimistrzostwach – 3 razy po 20 minut! Tego dnia naszym zespołom po raz kolejny dopisało szczęście. Na parkingu przed obiektem przypadkowo spotkaliśmy Łukasza Piszczka, który chętnie rozdawał autografy oraz pozował do zdjęć. W związku z tym w dobrym humorze wyruszyliśmy w podróż do Obernhausen, gdzie znajduje się Legoland. Podczas przejazdu autokarem, pewnie z przypływu emocji, niektórym z nas zdarzyło się przysnąć. Po dotarciu do celu okazało się, że znajdują się atrakcje nie tylko dla dzieci. Tym razem do zabawy przyłączyli się także trenerzy. Na zakończenie wizyty w Legolandzie uczestnicy wyprawy odwiedzili sklepik, gdzie dokonali zakupu wielu ciekawych gadżetów wykonanych z klocków lego.


Na niedzielę (oprócz oczywiście meczu) w planie mieliśmy zwiedzanie Deutsches Fussballmuseum. Na ten dzień zaplanowane było jego uroczyste otwarcie! Przed obiektem przygotowano masę piłkarskich eventów, w których swoich sił mógł spróbować każdy chętny, wygrywając przy tym gadżety oraz pamiątki. Konkurs żonglerki, strzelanie do bramki czy mierzenie szybkości strzału to tylko niektóre z konkurencji, w których wzięli udział nasi zawodnicy i trenerzy budząc przy tym podziw wśród mieszkańców Dortmundu. Pytali nas czy przyjechaliśmy do Dortmundu specjalnie na otwarcie muzeum. Gdy usłyszeli, że głównym celem naszej podróży jest mecz pomiędzy Borussią Dortmund, a FC Augsburg mówili, że bardzo nam zazdroszczą. Na zwiedzanie samego muzeum zarezerwowaliśmy godzinę, ale spokojnie można byłoby chodzić po nim o wiele dłużej. Dzięki interaktywnym eksponatom i ciekawym materiałom filmowym nie nudziliśmy się ani przez chwilę. Około godziny 15, po raz drugi podczas naszej wyprawy, zameldowaliśmy się na Signal Iduna Park. Tym razem na stadionie było ponad 81 000 osób!!! Dla chłopców było to niesamowite przeżycie. Niektórzy z nich po raz pierwszy w życiu byli na meczu zagranicznej ligii. Cały czas robili zdjęcia oraz filmiki, a także pisali wiadomości SMS. Wszystko po to aby podzielić się wrażeniami ze spotkania z najbliższymi!

Więcej zdjęć znajdziecie na facebooku :)

https://www.facebook.com/DeichmannMinimistrzostwa/

PARTNERZY

PARTNER MEDIALNY
PARTNER TYTULARNY