DM 2017 - U9 Aktualności

Finał X edycji

Najgorętszy weekend tegorocznej edycji Deichmann Minimistrzostw za nami! W dniach 23-25 czerwca, już po raz trzeci do Wałbrzycha zjechały się 64 najlepsze drużyny z kraju. Sprawdźmy kto sięgnął po zwycięstwo i nagrody. Czas poznać Minimistrzów!

 

Najlepszym zespołem kategorii rozgrywkowej U-9, po zwycięstwie 2-0 nad Francją Szczecin okazała się być drużyna Niemiec Leszno (Akademia Piłkarska Reissa z Poznania). Najniższy stopień podium przypadł Szwajcarii Koszalin. Zaszczytne choć i pechowe zarazem. 4 miejsce zajął Cypr z Rzeszowa, który awans wywalczył dopiero tydzień wcześniej na Turnieju Barażowym.

W kategorii U-11 bezkonkurencyjnym okazało się być Wybrzeże Kości Słoniowej Szczecin (Pogoń Szczecin), które swoją świetną dyspozycję potwierdziło w finale ogrywając Chorwację Miasteczko Śląskie 3-0. Po zaciętym spotkaniu miejsce trzecie po zwycięstwie Niemiec nad Chorwacją Koszalin 2-1 trafiło do Bydgoszczy.

Przypomnijmy jeszcze że, zwycięzcy obydwu grup rozgrywkowych pojadą w nagrodę do Monachium na mecz wielkiego Bayernu. Jednak nie jest to jedyna wycieczka jaką zorganizujemy na jesień. Z grona ponad 2000 zespołów rozlosowaliśmy wyjazdy na mecz Borussii Dortmund - tym razem los uśmiechnął sie do Chorwacji U-9 Bydgoszcz i Meksyku U-9 Kraków.

Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowym medalem, na najlepszych czekały puchary drużynowe, a najbardziej utalentowani zawodnicy zostali wyróżnieni przyznaniem statuetek. Oto oni!

Król Strzelców U-9 - Marcin Welenc (Brazylia Kielce) 13 goli

Król Strzelców U-11 - Kacper Kiełkiewicz (Paragwaj Łódź) 11 goli

Najlepszy Bramkarz U-9 - Wojciech Kaczmarek (Niemcy Leszno)

Najlepszy Bramkarz U-11 - Aleks Pelczarski (Niemcy Bydgoszcz)

Najlepszy Zawodnik U-9 - Dominik Kleczewski (Honduras Wrocław)

Najlepszy zawodnik U-11 - Kornel Lisman (WKS Szczecin)

Po więcej informacji, galerie zdjęć czy wideo zapraszamy na naszą stronę facebook!

Wszystkim serdecznie gratulujemy

 

PARTNERZY

PARTNER MEDIALNY
PARTNER TYTULARNY