DM 2018 - U9 Aktualności

Finał XI edycji

Finał Finałów Deichmann Minimistrzostwa 2018 za nami! W dniach 23-24 czerwca w Wałbrzychu odbyły się finałowe rozgrywki XI edycji turnieju, podczas których 64 najlepsze drużyny z kraju w kategorii U-9 i U-11 zawalczyły o zwycięstwo.

W tym roku dwa największe puchary trafiły do drużyn ze Szczecina! Najlepszym zespołem w kategorii U-9 po zwycięstwie 4:1 nad Włochami Krosno okazała się być drużyna Hiszpania Szczecin (Pogoń Szczecin). Trzecie miejsce wywalczyła Anglia Mysłowice, wygrywając 2:1 z Islandią Gdynia.

W kategorii U-11 Puchar Deichmann Minimistrzostw trafił w ręce drużyny Indie Szczecin (Pogoń Szczecin). W finałowym meczu z Meksykiem Mysłowice zespół ze Szczecina wygrał 4:2. W meczu o 3 miejsce zagrała Argentyna Grudziądz i Belgia Gorzów Wielkopolski. Po remisie 1:1 o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się Argentyna Grudziądz (4:3).

Tak jak wspominaliśmy przed Finałem, w tym roku drużyny zostały podzielone na cztery ósemki, które zagrały o swoje puchary: Puchar Deichmann Minimistrzostw, Puchar Miasta Wałbrzych, Aqua Zdroju oraz Stowarzyszenia Kochamy Sport.

Puchar Miasta Wałbrzych – Słowacja U-9 Lublin, Holandia U-11 Warszawa
Puchar Aqua Zdrój – Brazylia U-9 Łódź, Peru U-11 Gdynia
Puchar Stowarzyszenia Kochamy Sport – Hiszpania U-9 Stalowa Wola, Czad U-11 Wałbrzych

Każdy zespół otrzymał pamiątkową statuetkę, natomiast dodatkowe trofea przygotowaliśmy dla najbardziej utalentowanych zawodników:

Król Strzelców U-9 – Alex Michalak (Hiszpania Szczecin) 16 goli
Król Strzelców U-11 – Dawid Nos (Meksyk Mysłowice) 10 goli
Najlepszy Bramkarz U-9 – Szymon Wajszyk (Hiszpania Szczecin)
Najlepszy Bramkarz U-11 – Kuba Ciechomski (Indie Szczecin)
Najlepszy Zawodnik U-9 – Alex Michalak (Hiszpania Szczecin)
Najlepszy Zawodnik U-11 – Mateusz Zdziarski (Indie Szczecin)

Poznaliśmy również zespół, który wraz ze zwycięzcami Finału Finałów U-13 Anglią Krosno wyruszy na wycieczkę, na mecz Ligi Mistrzów do Dortmundu!
W tym roku szczęśliwy los należał do Meksyku U-9 Leszno!

Wszystkim dziękujemy za udział w tegorocznej edycji, gratulujemy sukcesów i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronę facebook!
 

PARTNERZY

PARTNER MEDIALNY
PARTNER TYTULARNY