Łódź Łódź Koordynator
Łódź - Magdalena Wańdoch (608 202 705)

Kilka informacji przed startem rozgrywek!

Do startu tegorocznej edycji turnieju zostało już kilka dni. W środę powinny być widoczne już harmonogramy na pierwszy weekend rozgrywkowy. Zanim jednak na dobre oddamy się emocjom sportowym kilka ważnych informacji, które mam nadzieję, ułatwią pracę Państwu (trenerom) oraz mnie.

Po pierwsze terminarz rozgrywek:

7/8.04.2018 Strart rozgrywek: U9 - sobota; U11 i U7 - niedziela
14/15.04.2018 Rozgrywki zgodnie z harmonogramami
21/22.04.2018 Rozgrywki zgodnie z harmonogramami
28/29.04.2018  Rozgrywki zgodnie z harmonogramami
5/6.05.2018  Rozgrywki zgodnie z harmonogramami
12/13.05.2018 WOLNE
19/20.05.2018  Rozgrywki zgodnie z harmonogramami
26/27.05.2018  Rozgrywki zgodnie z harmonogramami; Zakończenie dla kat. U7 - wręczenie pucharów, medali i dyplomów - niedziela.
2/3.06.2018 Finały miejskie. U9 - sobota; U11 - niedziela

Harmonogramy na poszczególne weekendy rozgrywek będą umieszczane na stronie najpóźniej do środy poprzedzającej weekend.

A teraz kilka spraw organizacyjnych:

1. Każdej drużynie przysługuje możliwość zgłoszenia nieobecności. Prośby takie proszę aby trenerzy bądź kierownicy drużyn kierowali najpóźniej do poniedziałkowego wieczoru. W znaczący sposób ułatwi mi to pracę, a rodzicom oszczędzi telefonów z pytaniami o rozgrywki.

2. Brzydka pogoda albo padający deszcz nie są powodem do odwołania rozgrywek. Chyba, że faktycznie będzie oberwanie chmury etc. Dbamy o zdrowie naszych milusińskich, ale wszystko w granicach rozsądku.

3. Szanujemy pracę organizatorów oraz siebie nawzajem, dlatego na mecze stawiamy się kilka minut wcześniej. Pomoże to w sprawnym przeprowdzeniu zawodów. Należy pamiętać, że spora część trenerów prowadzie jeszcze inne grupy i może mieć inne zobowiązania w danym dniu.

4. Każde dziecko zobowiązane jest posiadać ze sobą legitymację szkolną lub inny dokument tożsamości. Trenerzy mają prawo zarządać weryfikacji, jeśli mają podejrzenie, że na boisku znajduje się nieuprawniony zawodnik.

5. Boisko to teren zawodów, na który wstęp mają tylko zawodnicy i trenerzy. Rozumiem chęć bycia z dzieckiem i wspierania go podczas rozgrywek, ale w trosce o bezpieczeństwo dzieci i Państwa, wszystkie nieupoważnione osoby będą proszone o opuszczenie płyty boiska. Niedostosowanie się do prośby organizatorów może skutkować przerwaniem meczu, a w skrajnych przypadkach ukaraniem drużyny walkowerem. Zachęcam wszystkich do głośnego dopingu, ale z bezpiecznej odległości i z szacunkiem dla przeciwnika czy sędziów. 

6. Od kilku lat stosuję w Łodzi siłowy podział na grupy. Wszystko odbywa się po kosultacjach z trenerami. Celem takiego rozwiązania jest dostosowanie poziomu meczów do umiejętności sportowych wszystkich uczestników, tak aby każdy mógł się cieszyć z udziału i rywalizacji z drużynami, które prezentują podobny poziom sportowy. Ma to oczywiście później odzwierciedlenie w rozstawieniu do fazy play-off. W tym roku mamy również miasto pomocnicze w Kaliszu. Drużyny, które będą rozgrywały swoje mecze na co dzień tam, na finały przyjadą do Łodzi. 

7. Stroje - przypominam, że aby odebrać stroje należy mieć przy sobie komplet dokumentów (oryginał karty drużynowej, karty indywidualne oraz potwierdzenie przelewu - wszystko schowane w koszulce ). Proszę aby zawodnicy tych drużyn byli zaopatrzeni we własne stroje ( tak na wszelki wypadek) - to samo w przypadku zawodników, na których nie pasuje już wydany strój. Stroje są na ogół dopasowane prawidłowo, jednak zdarzają się zawodnicy bardzo niscy lub bardzo wysocy. W takim przypadku podejmujemy odpowiednie kroki, ale strój musi być nieużyty i z metką (nie chodzi tu o przymierzenie). Nie robimy tego od ręki, tylko strój musi do nas przyjść od naszego partnera - najczęściej jest już na kolejny weekend.

8. Tabele wyników oraz klasyfikacja strzelców obowiązuje tylko w kat. U9 i U11. Jeśli ktoś będzie szukał tabeli w kat. U7, jego trud będzie próżny. Kategoria Bambini, to przede wszystkim zabawa i zbieranie cennych, boiskowych doświadczeń. Na koniec każda drużyna, i każdy zwodnik będzie wyróżniony pamiątkowym medalem i dyplomem.

Na chwilę obecną to wszystko z mojej strony. Proszę wszystkich trenerów o zapoznanie się z regulaminem.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, 

Magda

PARTNERZY

PARTNER MEDIALNY
PARTNER TYTULARNY