DM 2019 - U9 Aktualności

Zmiany w regulaminie

Regulamin wraz z kartami drużynowymi i indywidualnymi powinien pojawić się na stronie do końca bieżącego miesiąca. Jednak zapisy już wystartowały, dlatego teraz przedstawiamy najistotniejsze zmiany regulaminowe jakimi przywita nas edycja roku 2019!

Najważniejsze ze zmian związane są z wdrażaniem polityki RODO. Zmianie ulegnie więc wzór kart indywidualnych i drużynowych jakich od Państwa wymagamy. To bardzo ważne, gdyż nie zgłoszą państwo zespołu ani zawodnika na starych drukach.

Na nowej karcie widoczna będzie klauzula akceptacji polityki RODO. Będzie ona wymagała Państwa podpisu oczywiście po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem. Zniknie natomiast rubryka na nr dokumentu potwierdzającego tożsamość dziecka. Na uwadze należy mieć, że niezniknie przy tym obowiązek posiadania przez uczestników dokumentów ze zdjęciem potwierdzającym ich tożsamość oraz okazania ich na prośbę koordynatora.

Duże zmiany dotknęły także przepisów gry. Dotyczą one wznowienia gry z autu bramkowego i wznowienia gry ze zwykłego autu.

Wybicie gry z autu bramkowego podobnie jak w poprzednich edycjach wykonywać będzie wyłącznie bramkarz. Piłki nie można jednak wtoczyć sobie spoza pola gry czy wyrzucić ręką. Powinna ona zostać opuszczona na murawę a następnie zagrana nogą. Bramkarz może wybrać bezpośrednie podanie do zawodnika lub wprowadzeni, pamiętając żeby piłka przed przekroczeniem połowy miała jeszcze kontakt z innym zawodnikiem. W przeciwnym razie drużynie przeciwnej przyznane zostanie zagranie z autu na wysokości połowy boiska. Ważne jest także że podczas wybicia autu bramkowego w polu karnym może przebywać jedynie bramkarz, a piłkę można próbować przejąć dopiero po jego kontakcie z piłką.

Auty wykonywać będziemy podobnia jak w edycji roku 2018. Będzie to podanie piłki z możliwością jej nieznacznego podniesienia ponad powierzchnię na około 50 cm. lub wprowadzenie samopodaniem bez możliwości strzału do bramki. Oznacza to, że zawodnik który rozpoczyna grę i decyduje się na strzał musi liczyć na choćby przypadkowy kontakt z piłką innego zawodnika lub pechową interwencję bramkarza nim ta trafi do siatki. W przeciwnym razie bramka zostanie nieuznana.

Po więcej informacji odsyłamy do regulaminu, który już wkrótce ukaże się na naszej stronie.

 

PARTNERZY

PARTNER MEDIALNY
PARTNER TYTULARNY