Bydgoszcz Bydgoszcz Koordynator
Andrzej Magowski (602331113)

Finał Miejski Bydgoszcz -symulacja

Finał Miejski 10 czerwca (niedziela)  U9 oraz U11
Symulacja przydziału numeracji w kluczach finałowych w oparciu o ranking po rozgrywkach eliminacyjnych.
Do zakończenia rozgrywek eliminacyjnych pozostały dwa tygodnie  – 10 czerwca odbędzie się Finał Miejski  Deichmann Minimistrzostwa 2018 Bydgoszcz.
 

Oznacza to, że zbliżamy się wielkimi krokami do Finału Miejskiego, podczas którego zostaną wyłonione zespoły, które będą reprezentowały Bydgoszcz w ogólnopolskim Finale Finałów w Wałbrzychu w dniach 22-24.06.2018 

Mecze w dniu Finału Miejskiego w Bydgoszczy tradycyjnie  rozpocznie kategoria U11 - z uwagi, że zawodnicy są starsi i lepiej zniosą dłuższy pobyt na boisku do finałów.

Przedstawiamy symulację rozstawienia zespołów U9 i U11 w kluczu finałowym play off po rozegraniu meczów eliminacyjnych w grupach.

KATEGORIA U 9  BYDGOSZCZ
Mecze eliminacyjne gramy w czterech zróżnicowanych pod względem umiejętności grupach – Grupa „1” (8 zespołów) – Grupa „2” (8 zespołów) - oraz Grupa „3” (14 zespołów) Grupa „4” (16 zespołów)  oraz  RAZEM 46 ZESPOŁÓW.

Grupa 1  - miejsca 1-8 według kolejności zajmowanej w tabeli po zakończeniu spotkań grupowych. Przykładowo: zwycięzca tej grupy otrzymuje Nr 1, zespół który zajął w niej miejsce piąte również  otrzymuje w rozstawieniu Nr 5 i podobnie ostatni jest zespołem Nr 8 w rozstawieniu.
Grupa 2  - drużyny grające w tej grupie będą rozstawione z miejsc 9-16 (8 zespołów) według kolejności zajmowanej w tabeli po zakończeniu spotkań grupowych przykładowo: zwycięzca tej grupy otrzymuje Nr 9, zespół który zajął w niej piąte miejsce otrzymuje w rozstawieniu Nr 13, a ostatni (16 zespół w grupie) jest  zespołem Nr 16 w rozstawieniu.
Grupa 3  - drużyny grające w tej grupie będą rozstawione z miejsc 17-30 (14 zespołów) według kolejności zajmowanej w tabeli po zakończeniu spotkań grupowych przykładowo: zwycięzca tej grupy otrzymuje Nr 17, zespół który zajął w niej piąte miejsce otrzymuje w rozstawieniu Nr 21, a ostatni (14 zespół w grupie) jest  zespołem Nr 30 w rozstawieniu.

Grupa 4  - drużyny grające w tej grupie będą rozstawione z miejsc 31-46 (16 zespołów) według kolejności zajmowanej w tabeli po zakończeniu spotkań grupowych przykładowo: zwycięzca tej grupy otrzymuje Nr 31, zespół który zajął w niej piąte miejsce otrzymuje w rozstawieniu Nr 35, a ostatni (16 zespół w grupie) jest  zespołem Nr 46 w rozstawieniu.
Klucz elektroniczny „prawdopodobnie” w pierwszej fazie systemu play off rozstawi zespoły z miejsc (19-46), które rozegrają mecze 1/32 w kluczu 19-46, 20-45 21-44, 22-43, 23-42, 24-41, 25-40, 26-39, 27-38, 28-37, 29-36, 30-35, 31-34, 32-33 – przegrani tych meczów odpadają, a wygrani tych spotkań znajdą się w 1/16 turnieju (32 zespoły). W dalszych rozgrywkach spotkają się drużyny w następującym rozstawieniu: 1-32, 2-31, 3-30, 4-29, 5-28, 6-27, 7-26, 8-25, 9-24, 10-23, 11-22, 12-21, 13-20, 14-19, 15-18, 16-17. Zwycięzcy przechodzą do dalszej części gry a przegrywający odpadają z rywalizacji. Mecze kolejnych faz odbywają się w oparciu o tę samą zasadę 1-16, 2-15, 3-14, 4-12 itd. do finału.

KATEGORIA U 11  BYDGOSZCZ
Mecze eliminacyjne gramy w trzech zróżnicowanych pod względem umiejętności grupach – Grupa „1” (8 zespołów) – Grupa „2” (15 zespołów) oraz Grupa „3” (16 zespołów). RAZEM 39 ZESPOŁÓW.
Rozstawienie wygląda następująco:
Drużyny przystępujące do finału miejskiego, który odbędzie się w systemie play off zostaną rozstawione w następujący sposób.                                                                                                      

Grupa 1  - miejsca 1-8 według kolejności zajmowanej w tabeli po zakończeniu spotkań grupowych. Przykładowo: zwycięzca tej grupy otrzymuje numer 1, zespół który zajął w niej miejsce piąte również  otrzymuje w rozstawieniu Nr 5 i podobnie ostatni jest zespołem Nr 8 w rozstawieniu.
Grupa 2  - drużyny grające w tej grupie będą rozstawione z miejsc 9-23 (15 zespołów) według kolejności zajmowanej w tabeli po zakończeniu spotkań grupowych przykładowo: zwycięzca tej grupy otrzymuje Nr 9, zespół który zajął w niej piąte miejsce otrzymuje w rozstawieniu Nr 13, a ostatni (15 zespół w grupie) jest  zespołem Nr 23 w rozstawieniu.

Grupa 3  - drużyny grające w tej grupie będą rozstawione z miejsc 24-39 (16 zespołów) według kolejności zajmowanej w tabeli po zakończeniu spotkań grupowych przykładowo: zwycięzca tej grupy otrzymuje Nr 24, zespół który zajął w niej piąte miejsce otrzymuje w rozstawieniu Nr 28, a ostatni (16 zespół w grupie) jest  zespołem Nr 39 w rozstawieniu.
Klucz elektroniczny „prawdopodobnie” w pierwszej fazie systemu play off rozstawi zespoły z miejsc, które rozegrają mecze fazy 1/32 w systemie/kluczu uzależnionym od zajętego miejsca czyli: 26-39, 27-38, 28-37, 29-36, 30-35, 31-34, 32-33 – przegrani tych meczów odpadają, a wygrani tych spotkań znajdą się w 1/16 turnieju (32 zespoły). W dalszych rozgrywkach spotkają się drużyny w następującym rozstawieniu: 1-32, 2-31, 3-30, 4-29, 5-28, 6-27, 7-26, 8-25, 9-24, 10-23, 11-22, 12-21, 13-20, 14-19, 15-18, 16-17. Zwycięzcy przechodzą do dalszej części gry a przegrywający odpadają z rywalizacji. Mecze kolejnych faz odbywają się w oparciu o tę samą zasadę 1-16, 2-15, 3-14, 4-12 itd. do finału.
Informujemy, że jest to przypuszczalna symulacja, a ostateczny klucz finałowy zostanie wygenerowany przez system elektroniczny po zakończeniu wszystkich meczów.

Rozgrywki finałowe, będziemy rozgrywali na boisku sztucznym CWZS Zawisza od godzin porannych - planowane pierwsze mecze od 7.45
Szczegółowy harmonogram meczów będzie zamieszczony po rozgrywkach eliminacyjnych.

Zespoły, które przegrają swoje mecze i zakończą  rozgrywki, będą mogły odebrać medale oraz dyplomy w sukcesywnie organizowanych mini ceremoniach z wręczeniem pamiątek turnieju DMM 2018 dla 3/4 zespołów jednorazowo przy biurze zawodów.
Zakończenie turnieju przewidziane jest około godziny 17.30 /18.00

Powodzenia,,,,,

PARTNERZY

PARTNER MEDIALNY
PARTNER TYTULARNY