Jabłonka Jabłonka Koordynator
Rudolf Guzik (697643505)

Mistrz Mistrz Argentyna !! - znamy zwycięzcę w kat. U13

Znamy zwycięzcę kategorii U13 w Deichmann Minimistrzostwa z Jabłonki.

Znamy zwycięzcę kategorii U13 w Deichmann Minimistrzostwa z Jabłonki.

Jabłonka po raz drugi z rzędu organizuje rozgrywki Deichmann Minimistrzostwa. W zeszłym roku rozgrywki prowadziliśmy w trzech kategoriach wiekowych (U7, U9, U11).

W tym roku poszerzyliśmy ligę o najstarszą kategorię wiekową. Od świąt Wielkanocnych 10 drużyn walczyło o miano najlepszej drużyny w eliminacjach w Jabłonce.  Każda drużyna rozegrała po 18 meczy w fazie ligowej.

Po 18 kolejkach mieliśmy dwie drużyny z taką samą ilością punktów. Ostatecznie drużyna Argentyny wyprzedziła Holandię o zaledwie jedną bramkę.
Obie drużyny przystąpiły do fazy play off z najwyższym rozstawieniem.

Już na początku rudny finałowej doszło do nie lada niespodzianki. Trzecia drużyna ligi tj. Peru została pokonana przez reprezentację Norwegii, która w fazie ligowej zajęła 6 miejsce. 
Rewelacja fazy Play OFF drużyna Norwegii zmierzyła się w ½ finału z Holandią. Początek spotkania należał do Wikingów, którzy objęli prowadzenie. Strata bramki podziałała na Holandię jak przysłowiowa płachta na byka. Podrażnieni Holendrzy szybko odpowiedzieli na stratę i poszli za ciosem. Ostatecznie wygrywając 9:1 i meldując się w finale, gdzie czekali na zwycięzcę pojedynku Polski z Argentyną.

Mecz Polska Argentyna stał na bardzo wysokim poziomie, dużo twardej a zarazem bardzo ładnej i technicznej gry. Obie drużyn stworzyły sobie kilka świetnych okazji, jednakże to Argentyna dwa razy trafiła do siatki i dołączyła do Holandii aby zmierzyć się o miano najlepszej drużyny w Jabłonce.

W meczu o 3 miejsce Polska pewnie pokonała zmęczoną już reprezentację Norwegii.

Mecz finałowy dostarczył wiele emocji. Obie drużyny nie zostawiały przeciwnikowi miejsca na boisku. Duża ilość strzałów na jedną i drugą bramkę. Pierwsi prowadzenie objęli Argentyńczycy. Holandia szybko odpowiedziała golem wyrównującym i do przerwy utrzymywał się wynik remisowy. W drugiej połowie   Argentyna nie pozostawiła złudzeń Holandii strzelając jeszcze trzy bramki i ostatecznie wygrała 4:1. Wpływ na taki przebieg spotkania miały na pewno braki kadrowe w drużynie Holandii, która przez całą rundę PLAY OFF grała bez zmienników.

Wielkie gratulację dla Argentyny, która wygrywając eliminację w Jabłonce awansowała do Finału Finałów , który odbędzie się 16 czerwca na główne płycie Sandecji Nowy Sącz.

Każdy zawodnik otrzymał medal oraz pamiątkowy dyplom. Nagrodziliśmy również najwartościowego
zawodnika turnieju, najlepszego bramkarza oraz strzelca.

MVP Deichmann Minimistrzostwa w Jabłonce – Damian Stopka (Polska)
Najlepszy Strzelec – Krzysztof Jarząbek (Argentyna) oraz Kamil Bosak (Holandia)
Najlepszy Bramkarz – Tomasz Urtrata (Holandia)
Komplet wyników rudny finałowej znajduję się w poniższym linku:
http://kochamsport.pl/Zawody/DMME2018/U-13/Jab%C5%82onka/Mecze

Łącznie w kat.U13 rozegraliśmy 180 meczy w których padło ponad 500 bramek.
Już za tydzień ostatni akcent z Deichmann Minimistrzostwa w Jabłonce. 9-10 czerwca do gry o miano najlepszej drużyny staną kategorie U9 oraz U11. Zwycięzcy awansują do Finału Finałów, który odbędzie się w dniach 22-24 w Wałbrzychu.

A my już teraz zapraszamy rocznik 2006 za rok na kolejną edycję Deichmann Minimistrzostwa.

PARTNERZY

PARTNER MEDIALNY
PARTNER TYTULARNY