DM 2020 - U9 Aktualności

Szykujemy się

Drodzy uczestnicy i sympatycy Minimistrzostw! Jak zapewne spora część z was wie, druga połowa roku to dla naszego stowarzyszenia czas wytężonej pracy i przygotowań do kolejnej edycji. W planach mamy wprowadzenie pewnych zmian i wcale nie o zmiany kosmetyczne tu chodzi. Ważne, ze powinny być one na plus. Nie będziemy się jednak o nich tu rozpisywać - przynajmniej do czasu rozpoczęcia ich wdrożenia.

Druga część roku to także czas realizacji wyjazdów zagranicznych a więc głównych naszych nagród turniejowych - i o tym w poniższej aktulności słów kilka.

Dortmund - wizyta u starych znajomych

Najważniejsze miasto Zagłębia Ruhry i zarazem jedno z największych miast Nadreni Północnej - Westfalii jest siedzibą Borussii Dortmund klubu piłkarskiego o niezwykle bogatej tradycji. Jednym z filarów drużyny jest Łukasz Piszczek, wielokrotny reprezentant Polski, który w kadrze narodowej rozegrał aż 65 oficjalnych spotkań. Do niedawna o sile tego zespołu stanowili także Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski.

To właśnie mecz bundesligi na ponad 80 tysięcznym stadionie Borusii jest nagrodą dla zwycięzców Minimistrzostw kategorii U-13 czyli zespołu Grecji Kraków na codzień grającego jako Fablok Chrzanów i szczęśliwie wylosowanej z pośród wszystkich ekip zgłoszonych do turnieju - Angli U-9 Nowy Sącz czyli Akademii Piłkarskiej Aserek team z Gorlic. Zobaczą oni spotkanie w ramach 10 kolejki rozgrywek Bundesligi z VFL Wolfsburg. Oprócz samego spotkania w planach także zwiedzanie miasta i Deutsches Fossball Museum. Na ten wyjazd ruszamy już 31 października.

Zwycięzcy pojada do

No właśnie, zwycięzcy w Kategoriach U-9 i U-11 a więc zespoły Angli Wrocław (Parasol Wrocław) i Niemcy Leszno (Akademia Piłkarska Reissa Poznań) pojadą prawdopodobnie w inne miejsce niż dotychczasowe Monachium. Nie zdradzimy Państwu jeszcze gdzie - czekamy na ostateczne potwierdzenie ale jedno jest pewne - mecz jaki zobaczą będzie spotkaniem fazy grupowej Ligi Mistrzów. Planowany termin wyjazdu to pierwsza połowa grudnia.

PARTNERZY

PARTNER MEDIALNY
PARTNER TYTULARNY