Wrocław Wrocław Koordynator
Piotr Stefaniszyn (783988887)

Rozstawienie

Ponieważ część zespołów zgłasza wątpliwości co do logiki rozstawienia zespołów na finały śpieszmy z wyjaśnieniem. Na początku zapisów trenerzy dostali wybór - zgłoszenia się do grupy pierwszej zaawansowanej lub do grup goniących czyli 2 bądź 3 (więcej w rozwinięciu).

Zgodnie z tym modelem gry zespoły grupy drugiej i trzeciej miały w teorii łatwiejszą fazę ligową. Zespoły grupy pierwszej na swój handycup czekały do dnia dzisiejszego czyli momentu rozstawia. Takwięc podobnie jak w poprzednich latach rozstawienie rozpoczynamy od wszystkich zespołów grupy zaawansowanej a dopiero następnie przystępujemy do rozstawienia naprzemiennego pozostałych zespołów.

Ponieważ mamy w tym roku grupy wiodące liczące 14 czy 15 zespołów to najlepsze drużyny grup drugiej i trzeciej zajmują w rozstawieniu miejsca od 15 czy 16 gdyż są traktowane jako teoretycznie słabsze niż ostatni zespół grupy pierwszej.

Pamiętajcie jednak, że to tylko teoria a wyniki najlepiej weryfikuje boisko. Dlatego do przeciwnika podchodzimy z szacunkiem ale bez strachu bo mecz w pierwszej kolejności rozgrywa się w głowie.

PARTNERZY

PARTNER MEDIALNY
PARTNER TYTULARNY